Gjithçka fillon me hapin e parë ...

Der Mënyra e Jeruzalemit është shtegtimi më i gjatë në botë dhe rruga e paqes dhe kulturës ndërkombëtare!

Der Mënyra e Jeruzalemit lidh fetë dhe popujt në një projekt unik të paqes.

Der Mënyra e Jeruzalemit qëndron për njohjen dhe tolerancën e ndërsjellë.

Dashuria, forca më e fortë në univers, depërton, ndriçon gjithçka dhe ndërton ura midis të gjithë njerëzve!

 

Pelegrinazhi krijon çiltërsi për takime, zvogëlon paragjykimet dhe frikën dhe forcon besimin - besimin themelor! Kufijtë e supozuar midis popujve dhe feve mund të tejkalohen nga njerëz individualë në dashuri dhe respekt të ndërsjellë.

Pelegrinazhe të përbashkëta në Rrugën e Jeruzalemit

 

Në Jerusalemweg përmes Zvicrës plus Vorarlberg

 

--- FOTO ALBUM I UDHETIMIT - ISHTE FANTASTIK ---

 

Së bashku në pelegrinazhin më të gjatë në botë dhe në të njëjtën kohë një rrugë paqësore dhe kulturore ndërkombëtare!

 

Ne bëjmë një pelegrinazh drejt Jeruzalemit përmes Zvicrës dhe Vorarlberg dhe kështu gjithashtu japim një kontribut për turizmin dhe industrinë e mikpritjes. Pelegrinazhi është në modë dhe është gjithashtu një kompensim i qëndrueshëm! Ne jemi në këmbë dhe me minibus nga Kufiri France / Gjenevë përmes të gjithë Zvicrës deri në Arlberg!

 

Data: Fri 18 deri më 26 Qershor 2021 (9 ditë)

 

Kjo rrugë e veçantë na çon në shtigjet më të bukura të pelegrinazhit, përgjatë luginave të egra dhe romantike të lumenjve, liqeneve piktoreske, mbi qafat alpine dhe nëpër luginat malore. Ne përjetojmë peisazhin e larmishëm dhe të bukur në zemër të Evropës!

 

Koha e udhëtimit: 9 ditë

Route: Harta dhe GPS

Fillimi i udhëtimit: Rankweil / 08.00 nisja e përbashkët me minibus për në Gjenevë (18.06.2021)

Fundi i udhëtimit: Stuben am Arlberg / Vorarlberg në mbrëmje (26.06.2021/XNUMX/XNUMX)


Shënim: Mos harroni të planifikoni udhëtimin tuaj personal të mbërritjes / kthimit!
Një udhëtim me mikrobusin tonë është e mundur për në dhe nga vendi i nisjes sipas kërkesës.

 

Disa momente kryesore: Udhëtim për në kufirin Francë / Zvicër - "Imigracioni" në kufi - Gjenevë - Katedralja - Hotel Beau-Rivage ku perandoresha Sissi vdiq pas atentatit - Rritje në vreshtat e larta mbi Liqenin e Gjenevës - përmes një zone të pyllëzuar përgjatë një lumi - Saint- Prex, një qytet i vogël historik, simpatik - manastir në Orsonnens - Freiburg - shëtitje nëpër Bernese Oberland - Tafers vizitë në shtëpinë e vjetër të fermës "Muzeu Sensler" dhe famshëm Jakobskapelle - Shën Antoni - Schwarzenburg - manastir i shkatërruar Rüeggisberg - Riggisberg - Wattenwill - Amsoldingen - shëtitje Zona Thunersee - Beatushöhlen / ujëvarë - Interlaken me një pamje të bukur drejt maleve të shkëlqyera Eiger, Mönch dhe Jungfrau (mbi 4000m lartësi) - shëtitje përgjatë Brienzersee - vozitje mbi Brünigpass - pamje piktoreske e Lungereeee - Larngerersee - shëtitje në Flüeli Ranft - Klause i paqebërësit Nikolaus von Flüe (Dita e Liqeneve dhe Maleve dhe në këmbë për në Kombëtare) shenjtorët e Zvicrës!) - Liqeni i Lucernit: ndoshta vendi më i bukur në Zvicër! - Udhëtim me varkë mbi këtë liqen për në Brunnen - Haggenegg / pika më e lartë gjatë rrugës përmes Zvicrës me 1.414 metra - Alpthal - Maria Einsiedeln / vendi më i madh i pelegrinazhit në Zvicër! - Vizitë e manastirit - Pfäffikon - shëtitje në urën e famshme prej druri mbi Liqenin e Cyrihut në Rapperswill - Appenzellerland ecin nëpër shtëpitë e bukura dhe kodrat kodrina - Shën Peterzell - Appenzell - në këmbë përtej kufirit për në Austri - Rankweil - Bludenz - Klostertal - St Christoph - Arlberg (pika më e lartë në të gjithë Jerusalemweg!) - Shën Anton!

 

Shënim: Ju lutemi merrni me vete çantën tuaj të gjumit / çantën tuaj të gjumit në këtë udhëtim! Si një tipar i veçantë, ne kemi planifikuar një natë "të fjetur në kashtë". Ky strehim i veçantë i një manastiri në një fermë është shumë i popullarizuar nga pelegrinët në Zvicër (Detaje / foto). Nëse dëshironi, në vend që të flini në kashtë, është gjithashtu e mundur të flini afër dhomës në manastir. Ju lutemi na informoni për këtë para udhëtimit.

 

Ne shkojmë nën rreth 20 km të shpërndara gjatë ditës, regjistrimit dhe informacionit info@jerusalemway.org ose +43/699/18031970

 

Detaje dhe informacione në lidhje me udhëtimet: Shikoni këtu

 

Ju lutemi regjistrohuni sa më shpejt të jetë e mundur, maksimumi 15 pjesëmarrës!