wysokość profilu
opis
Z tym etapem wystartowaliśmy po raz ostatni w rejonie Rioja, bo zaraz po opuszczeniu Logroño przyjeżdżamy do regionu Navarre - przechodzimy z jednego znanego regionu winiarskiego do drugiego. Navarra żyje również z uprawy zbóż i winogron. Nawet dzisiaj będziemy robić dobre postępy w lekko pagórkowatym terenie na długich, prostych ścieżkach. Viana jest pierwszym miastem Nawarry na naszej drodze i nosi historyczny tytuł „Muy Noble y Leal Ciudad de Viana Cabeza del Principado de Navarra” (bardzo szlachetne i wierne miasto Viana…). W Torres del Rio natrafiamy na Iglesia del Santo Sepulcro z ośmiokątnym planem. Zaraz potem następuje Sansol, którego imię jest uproszczeniem imienia męczennika San Zoilo z Kordoby. Klasztor San Zoilo de Carrión de los Condes (w którym zatrzymaliśmy się kilka dni temu) miał kiedyś „punkt zbiórki” w Sansol. Najważniejszym zabytkiem miasta scenicznego Los Arcos jest kościół parafialny Santa María, wzorowany na romańskim kościele z XII wieku.
Miejsca na trasie
Logroño - Viana - Corral de Cornava - Abejera de Ganuza - Corral de la Balsa - Ermita Del Poyo - Torres Del Río - Rio Linares - Sansol - Ermita de San Pedro - Rio de San Pedro - Rio de Valseca - Los Arcos
Zdjęcia do pobrania
Fakty i liczby
Przydatne aplikacje
Zalecamy aplikację „Mapy.cz” do użytku na smartfonach i nawigacji offline.