wysokość profilu
opis
Dzisiejszy etap zaczynamy wzdłuż D933 w kierunku północno-wschodnim, z którego wkrótce skręcamy w lewo na grań, która ostatecznie prowadzi nas do punktu kulminacyjnego w «Chapelle de Soyarza». Ale wcześniej, wspinając się w górę w lesie Harambeltz, mijamy kaplicę św. Mikołaja, w której kiedyś mieściło się także hospicjum. Za „Chapelle de Soyarza” ścieżka prowadzi nas przez dolinę do wioski Beneditenia, gdzie imponujący pomnik „Croix de Gibraltar” przypomina nam, że trzy klasyczne francuskie Drogi św. Jakuba zbiegły się tutaj, nasza droga do Le Puy -En -Velay przechodzi tędy dzisiaj. Największym miastem położonym w pobliżu dzisiejszej trasy jest Saint-Palais, które byśmy napotkali, gdybyśmy chcieli dotrzeć do miejsca, w którym znajduje się nasza scena, drogą D933 i D11, praktyczną alternatywą dla pielgrzymów podróżujących rowerem. Ale nasza ścieżka prowadzi nas bardziej bezpośrednio do Aroue-Ithorots-Olhaïby. W dzielnicy Olhaïby romański kościół Saint-Just kusi nas do zrobienia sobie krótkiej przerwy w wędrówce, zanim trafimy na nasz nocleg tuż przed D11.
Miejsca na trasie
Zdjęcia do pobrania
Fakty i liczby
Przydatne aplikacje
Zalecamy aplikację „Mapy.cz” do użytku na smartfonach i nawigacji offline.