Το προφίλ ύψος
Περιγραφή
Στάδιο 8: Blaibach - Teisnach
Αφετηρία: Κέντρο πόλης Blaibach
Διαδρομή: 27,7 χιλιόμετρα
Χρόνος περπατήματος: 8 h
Κλίσεις: 710 μ.
Απόγονοι: 633 μ.
Στάδιο στόχος: Κέντρο πόλης Teisnach
Σημάδι:
Τοπικό μονοπάτι πεζοπορίας λευκό σε μαύρο-κόκκινο Bl5 - Baierweg - Τοπικό μονοπάτι πεζοπορίας λευκό σε μπλε 7 - Τοπικό μονοπάτι πεζοπορίας λευκό σε κόκκινο 2 - Τοπικό μονοπάτι πεζοπορίας λευκό σε κόκκινο 4 - Τοπικό μονοπάτι πεζοπορίας λευκό σε κόκκινο 12
Κατευθύνσεις:
Από το κέντρο του Blaibach πάνω από το Schwarzen Regen έως το Kreuzbach. Στη συνέχεια, κατά μήκος του ποταμού μέσω τράβηγμα στον υδροηλεκτρικό σταθμό παραγωγής ενέργειας. Εκεί, αλλάξτε την όχθη και συνεχίστε κατά μήκος του ποταμού ή της δεξαμενής προς τον υδροηλεκτρικό σταθμό στο Hollenstein. Στη συνέχεια, το μονοπάτι φεύγει από το ποτάμι και ανεβαίνει στο Birkenberg. Μέσω Gröllerhaus, Pirka πίσω στη Μαύρη Βροχή. Μέσω Rugenmühle προς Viechtach. Διασχίστε ξανά το ποτάμι και πηγαίνετε στο κέντρο της πόλης. Από εκεί μέσω Fischaitnach, παρελθόν Pignet και Rannersdorf, μέσω Seigersdorf, Altnußberg, Geiersthal έως Teisnach.
Μέρη κατά μήκος της διαδρομής
Blaibach - Kreuzbacch - Pulling - Gröllerhaus - Pirka - Viechtach - Fischaitnach - Seigersdorf - Altnußberg - Geiersthal - Teisnach
εικόνες
Γεγονότα και αριθμοί
Χρήσιμες εφαρμογές
Συνιστούμε την εφαρμογή "Mapy.cz" για χρήση σε smartphone και πλοήγηση εκτός σύνδεσης.