výška profilu
Popis
Dnešní etapu zahajujeme po D933 severovýchodním směrem, od kterého brzy zahneme doleva na hřeben, který nás nakonec dovede k vyvrcholení u „Chapelle de Soyarza“. Před tím však míjíme kapli Saint-Nicolas na výstupu v lese Harambeltz, jehož součástí byl kdysi také hospic. Po „Chapelle de Soyarza“ nás cesta vede depresí až k vesničce Beneditenia, kde impozantní památník „Croix de Gibraltar“ připomíná, že kdysi se spojily tři klasické francouzské Svatojakubské cesty, naše cesta do Le Puy-En -Velay sem ještě dnes prochází. Největším místem poblíž dnešní trasy je Saint-Palais, který bychom našli, kdybychom se chtěli dostat na naši scénu pomocí D933 a D11, což je praktická alternativa pro poutníky, kteří cestují na kole. Ale náš chodník nás vede přímo do Aroue-Ithorots-Olhaïby. Ve čtvrti Olhaïby vás láká románský kostel Saint-Just, abyste si udělali krátkou přestávku na túru, než krátce před D11 narazíme na ubytování.
Místa na trase
fotografie
Fakta a čísla
Užitečné aplikace
Doporučujeme aplikaci Mapy.cz pro použití v chytrých telefonech a offline navigaci.